اخبار

آشنایی با سازه های چوبی

آشنایی با سازه های چوبی

سازه چوبی ساده

یکی از ویژگی های سازه چوبی ساده ، سادگی در ساخت و فرآوری آنها است. البته اگر بخواهیم ظرافت کاری هایی روی آن اتمام دهیم پیشه فرآوری آن دشوارتر خواهد شد. از جمله ایده های سازه های چوبی ساده که می توانیم آنها را حتی خودمان بسازیم عبارتند از:

چوب رختی به عنوان دکور منزل
جالباسی چوبی
لوستر های چوبی با استفاده از الوار کوچک یا شاخه های درختان
جاشمعی های چوبی که می توانند از تنه های درختان ساخته شوند
میز های ساحل مبلی
قفسه های چوبی کوچک و دکوری
آویز های جامه چوبی
قفسه های دیواری چوبی که از چند تکه چوب متصل به دیوار ساخته می شود
گلدان های چوبی
جا دیواری چوبی
جا کفشی چوبی
زیر استکانی های چوبی
جا قلمی های چوبی
صندلی های چوبی
وسایل طباخ خانه نظیر قاشق، سینی

نمونه هایی از زیباترین سازه های چوبی

همانطور که گفتیم از دیر باز در ساخت تجهیزات و سازه ها از مصالح چوبی استفاده شده است

اصول ساخت سازه چوبی ساده

اصولا سازه های چوبی ساده می توانند در ساخت به دو تقسیم دسته شوند.

سازه های چوبی ساده ای که از یک سری الوار و قطعه های چوب برپایی می شوند و باید آنها را با به کارگیری چسب چوب و یا میخ به هم متصل کنید لغایت یک سازه ی ساده برپایی شود.

دسته ی دوم سازه های ساده ای هستند که ممکن است به ظاهر ساده یا کوچک بیایند اما ظرافت کاری های زیادی روی آن ها برپایی شده است و به این خاطر خرج های تولید و فرآیند فرآوری آن را مشکل تر می کند.

مزایای سازه چوبی چیست؟

آیا با واقعیت‌ها و تأثیر چوب و سازه‌‌‌‌های چوبی بر سلامتی کسان آشنا هستید؟ در دوران امروزین انسان هر روز از طبیعت و حیات تندرست دورتر می‌شود. افراد در برج‌‌‌‌‌های چند طبقه در شهر‌‌‌‌های آلوده حیات می‌کنند و هر روز موعد بسیاری را در ترافیک و آلودگی هوا می‌گذرانند. شاید تنها درختانی که این افراد مشاهده می‌کنند، چند درختی باشد که در کوچه، خیابان و یا حوالی اتوبان‌ها هستی دارد. همین امر باعث شده لغایت بسیاری از افراد به خانه‌ها و سازه‌‌‌‌‌های چوبی علاقه‌مند شوند. چه بسا حیات در خانه‌ای چوبی و زیبا، مخصوصاً اگر در محیطی سرسبز باشد بتواند باعث شود الی روحیه افراد پسین شود و سرزندگی و شادابی از دست رفته به آن‌ها بازگردد. رهنمود می‌کنیم برای کسب اطلاعات اغلب مطلب خانه‌‌‌‌های چوبی ؛ علت محبوبیت روزافزون سازه‌‌‌‌های چوبی چیست؟ را مطالعه کنید تا با برخی از مزایای سازه چوبی آشنا شوید. خانه‌‌‌‌‌های چوبی علاوه بر زیبایی فواید و مزایای فراوانی دارند؛ که در این مطلب درباره چند واقعیت جالب در خصوص سازه‌‌‌‌‌های چوبی و فواید حیات در آن‌ها را با هم بازبینی می‌کنیم. با گروه بین‌المللی آمیتیس به اتفاق باشید.

انواع درخت
تنوع بالای درختان می‌تواند پاسخگوی سلیقه هر فردی باشد.

طیف مفصل درخت‌ها و چوب‌ها

از سایر مزایای سازه چوبی تنوع زیاد بسیار آن است. در دانشمند بیش از ۵۰۰۰ نوع درخت رشد می‌کند که این درخت‌ها چوب‌‌‌‌‌های گوناگونی دارند. این تنوع زیاد بسیار می‌تواند پاسخگوی تقاضا و سلیقه هر فرد و طراحی باشد. چوب‌‌‌‌‌های متفاوت، ویژگان گوناگونی نیز دارند. بعضی از آن‌ها زیاد استوار هستند و برای ساخت منزل مناسب‌اند، برخی سایر عایق بسیار مناسبی هستند و میزان کمی انرژی و حرارت را از خویش عبور می‌دهند و برخی دیگر نرم و لطیف هستند و می‌توان از آن‌ها در ساخت وسایل چوبی کاربرد کرد. وانگهی شغل با چوب بسیار آسان است و می‌توان به سادگی به آن شکل داد و از آن کاربرد کرد. چوب پتانسیل بالایی برای طراحی و تغییر دارد و می‌توان گفت که یکتا از زیباترین مصالحی است که در ساخت سازه به پیشه می‌رود. به همین انگیزه می‌توان گفت که هر فرد با هر سلیقه‌ای که باشد سازه‌ای چوبی وجود دارد که مطابق با سلیقه او باشد.

 

آشنایی با سازه های چوبی

آشنایی با سازه های چوبی

آشنایی با سازه های چوبی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید