اخبار

دکوری دست ساز چوبی

دکوری دست ساز چوبی

 

چوب در دکوراسیون داخلی
دکوراسیون چوبی فضایی لطیف، سرزنده و آرامش‌بخش برای شما برپایی می‌کند.
مزایای سازه چوبی
تأثیر چوب بر انسان‌ها زیاد بسیار است و می‌تواند به آن‌ها دانستن حیات و تسکین بدهد. انگیزه این فرمایش مصنوعی نبودن چوب است. در مقایسه با مواد مصنوعی، چوب تأثیر زیاد احسان بر ارگانیسم‌ها و موجودات زنده دارد. از مهم‌ترین مزایای سازه چوبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کتابخوانی
کتاب‌خوانی در طبیعت بازدهی زیاد بالاتری نسبت به مطالعه در منزل یا فضای بسته دارد.
سرزندگی و شادابی

برای اثبات تأثیر سرزندگی و شادابی چوب بر موجودات زنده آزمایشی انجام شد. در این آزمایش دو موش را در دو منزل متفاوت قرار دادند. موش نخست را در خانه‌ای چوبی و موش دوم در خانه‌ای بتنی قرار گرفتند. پس از دو هفته موشی که در خانه بتنی قرار دیتا شده بود از خوردن غذا پرهیز می‌کرد و سرحالی خویش را از دست دیتا بود در حالی که موش دیگر که در خانه چوبی زندگی می‌کرد کماکان سرحال و شاداب باقی مانده بود. این تنها یگانه از آزمایش‌‌‌‌‌های بسیاری بود که درباره تأثیر چوب و مزایای سازه چوبی اتمام شده است. در سنه ۲۰۱2 آزمایشی سایر در یک مدرسه اتریشی سپریدن شد. منظور این تست رسیدگی تأثیر چوب و سازه‌‌‌‌های چوبی بر سلامت دانش‌آموزان و ترقی در پژوهش ها و درس‌‌‌‌‌های آن‌ها بود. محققان دانش‌آموزان را به دو دسته تقسیم کردند و موضوعات مشابهی برای مطالعه به آن‌ها دادند. در فرجام زمان این تست دانش‌آموزانی که در کلاس‌‌‌‌‌های چوبی آموزه می‌خواندند پیشرفت بیشتری نسبت به بخش دیگر داشتند. دانش‌آموزان تقسیم سایر در کلاس‌‌‌‌‌های گچی آموزه می‌خواندند و نتیجه این تست باز هم دلیلی برای اثبات تأثیر چوب و سازه‌‌‌‌های چوبی بر افزایش سلامت روحی، روانی و جسمی کسان بود.

شومینه چوبی
چوب مایه تنظیم رطوبت و دمای خانه در فصول سرد می‌شود.
تنظیم رطوبت

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید که از دیگر مزایای سازه چوبی تنظیم نم خانه است. چوب و الوار به شغل رفته در سازه‌‌‌‌های چوبی می‌تواند نم درون منزل را جذب کند و یا چندی به آن رطوبت اضافه کند. در هوای گرم چوب مایه می‌شود الی هوای منزل دل‌پذیرتر باشد و در زمستان از نفوذ حرارت و سوز هوا بازداری می‌کند. شاید به همین انگیزه بود که بسیاری از خانه‌‌‌‌‌های ابتدایی از چوب ساخته می‌شد، زیرا مردم با خواص چوب آشنا بودند. می‌توان گفت که از مزایای سازه چوبی زندگی در نم متعادل‌تر و هوایی دل‌پذیرتر است.

خانه
آیا می‌دانستید چوب می‌تواند گرمای عاطفی در افراد را برانگیزد؟!
احساس راحتی

دکوری دست ساز چوبی

دکوری دست ساز چوبی

چوب‌ها به طور طبیعی رنگی گرم دارند. نتایج تحقیقاتی که دانشمندان کانادایی انجام داده‌اند حاکی از آن است که رنگ گرم و طبیعی چوب می‌تواند باعث برپایی احساس راحتی و تسکین شود. وانگهی باید بدانید که چوب می‌تواند گرمای عاطفی در کسان را برانگیزد. به همین انگیزه می‌توان گفت که افرادی که در خانه‌‌‌‌‌های چوبی حیات می‌کنند از سلامت روانی اکثریت برخوردار هستند و آرامش اکثریت دارند.

زلزله
میزان تخریب و آسیب مالی و جانی در خانه‌‌‌‌‌های چوبی زیاد کمتر از خانه‌‌‌‌‌های سیمانی یا بتنی معمول است.
مقاومت در برابر زلزله

ژاپن را می‌توان گرد از زلزله‌خیزترین نقاط دنیا دانست. جالب است بدانید که نتایج تحقیقاتی که در ژاپن سپریدن شده پرتو می‌دهد که خانه‌‌‌‌‌های چوبی در برابر زمین لرزه پایداری اکثریت از خود پرتو می‌دهند. سازه‌‌‌‌های چوبی می‌توانند اندکی انعطاف داشته باشند و همین امر موجب می‌شود تا کمتر تخریب شوند. علاوه بر این سازه‌‌‌‌های چوبی به سرعت منهدم نمی‌شوند و فرو نمی‌ریزند و همین امر می‌تواند باعث شود الی کسان فرصت اکثریت برای فرار داشته باشند و بتوانند حیات خود را نجات دهند. در کنار این مزایا تعمیر یک یا دو الوار ترک خورده در منزل چوبی بسیار آسان است در حالی که در سازه‌‌‌‌‌های بتنی و آجری دربایستن به تخریب بارو و ساخت دوباره آن وجود دارد.

ساختن وسایل چوبی
سازه چوبی خاصیت ضد آلرژی و حساسیت فوقانی دارد. این سازه‌ها برای تمامی کسان به خصوص سالخوردگان زیاد پسندیده است.
تأثیر مناسب بر آلرژی و حساسیت

از سایر مزایای سازه چوبی تأثیر مثبت آن بر روی آلرژی و حساسیت برخی از کسان است. بعضی از دانشمندان معتقدند که بار‌‌‌‌های الکترواستاتیک می‌توانند بر روی حساسیت افراد تأثیر گذاشته و یا مایه ایجاد آن شوند. خانه‌‌‌‌‌های چوبی بار الکترواستاتیکی ندارند و همین فرمایش می‌تواند باعث شود الی این کسان از تأثیرات مثبت فقدان بار الکترواستاتیک بهره‌مند شوند. همچنین همان‌طور که در پاراگراف‌‌‌‌‌های پیش گفته شد، سازه‌‌‌‌های چوبی می‌توانند رطوبت را تنظیم کنند. همین فرمایش می‌تواند در تفریق میزان تنش در افرادی که به حساسیت‌‌‌‌‌های تنفسی مبتلا هستند، موثر باشد. تأثیر چوب بر حساسیت به همین موارد ختم نمی‌شود و ایجاد حس آرامش در افراد یکتا سایر از تأثیرهایی است که خانه‌‌‌‌‌های چوبی در کاهش میزان حساسیت کسان می‌گذارند.

 

 

دکوری دست ساز چوبی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید